PoliMi Tasarım Sınavı Hazırlık

POLIMI tasarım lisans programları eğitim dili İtalyancadır ve sınavla öğrenci kabul eder. Politecnico di Milano yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim dilinde birçok seçenek vardır ve başvuru dosyasıyla öğrenci kabul eder. 

Politecnico di Milano Lisans programları  Giriş Sınavına Firenze Eğitimle Nasıl Hazırlanabilirsiniz

Bünyemizde yapılan İtalyan Üniversiteleri Hazırlık derslerinin ilk adımı olarak eksiklerin tespit edilmesi amacıyla ilgili sınavın deneme testleri yapılmaktadır. Bunun sonucuna göre yetersiz bulunan konularda öğrenci ve velilere ders programları hakkında tavsiye raporu hazırlanmaktadır. Gerekli durumlarda tüm dersler online yapılabilinir. Online grup dersleri hakkında eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Politecnico di Milano giriş sınavı birebir özel hazırlık programı ( İtalyanca )

Firenze Eğitim'den ihtiyacınıza göre 10, 20 Saatlik özel ders paketleri alarak yıl içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde, dilediğiniz yoğunlukta konusunda uzman branş eğitmenleri eşliğinde kişisel bir program ile sınava hazırlanabilirsiniz. Eğitim dili İngilizce veya İtalyanca olabilir. 

 10 Saat Özel Ders PAKET - İngilizce

2.400 TL+KDV (240TL/Saat)

 20 Saat Özel Ders EKONOMİK PAKET  - İngilizce

 4.600 TL+KDV (230 TL/Saat)

10 Saat Özel Ders PAKET - İtalyanca

 2.900 TL+KDV (290 TL/Saat)

     20 Saat Özel Ders  EKONOMİK PAKET - 

                        İtalyanca

    5.600 TL+KDV (280 TL/Saat)

tüm dersler online yapılır. Online özel ders paketleri hakkında danışmanlık için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  - 216 302 24 55

 

İtalya’da Polimi Üniversitesinin Tasarım bölümüne giriş sınavı 90 sorudan oluşur. 95 dakikalık bir sınavdır. Pandemi sebebiyle uzaktan online olarak sınavlara girmek mümkündür. Sınav yapısı aşağıdaki gibidir:

İngilizce dilbilgisi: 15 dakikada 30 soru

Geometri ve Grafik: 20 dakikada 12 soru

Mantıksal Akıl Yürütme: 10 dakikada 6 soru

Santa Tarihi ve Tasarım Tarihi: 15 dakikada 12 soru

Genel Kültür: 25 dakikada 24 soru

 

Politecnico di Milano giriş sınavı deneme testi (İngilizce veya İtalyanca) 

İsteyen öğrenciler bünyemizde ya da online olarak deneme sınavını alabilirler. Deneme sınavları asıl testlerin benzeridir. Test sonrası her öğrenci için özel rapor hazırlanır.

Online deneme testi (istenen gün ve saatlerde) : 150 TL + kdv

Seviye tespit sınavı sonucuna göre öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun ders programı çıkartılır.Sınav konularında öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konulara göre ders programı kişiye özel hazırlanır. 

Deneme sınavı ile seviyesi belirlenen öğrencilere aşağıdaki alanlarda özel dersler verilir : 

Geometri ve Grafik

Mantıksal Akıl Yürütme

Metin Analizi

Sanat Tarihi ve Tasarım Tarihi

Genel Kültür

 

Politecnico di Milano Tasarım bölümüne  Firenze Eğitim ile nasıl başvurabilirim ?

Üniversite Başvuru Hizmeti   8500tl+kdv  ( sınırlı sayıda öğrenciye verilen  hizmetimizin fiyatı 30.10.2022 tarihine kadar geçerlidir )

Bu hizmeti online olarak da alabilirsiniz. Başvurmak istediğiniz bölümün başvuru dönemini kaçırmadan, hazırlanması gereken belgeler ve işlemler hakkında zamanında bilgilenmek isteyen ve uzman danışman desteğiyle hatasız bir başvuru gerçekleştirmek isteyen öğrenciler içindir. 

 

italyada tasarım okumak PoliMi