İtalya Özel Tıp Fakülteleri Hazırlık

İtalya’da Tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler  giriş sınavlarına Firenze Eğitim ile hazırlanabilir ve profesyonel üniversite başvuru hizmetinden faydalanabilir.

 

İtalya'da İngilizce Tıp Eğitimi sunan özel üniversiteler :

 • Cattolica del Sacro Cuore - Roma        Yetkili temsilci Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru

 • Humanitas  - Milano                               Yetkili temsilci Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru

 • UniCamillus  - Roma                              Yetkili temsilci Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru

 • Campus Bio-Medico – Milano                Yetkili temsilci Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru

 • San Raffaele - Milano

 

  Firenze Eğitim ile sınavlara hazırlık için eğitim hizmeti alabilir ayrıca üniversite sınavlarına başvuru için danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

  İtalya Tıp Fakülteleri giriş sınavlarına  Firenze Eğitim ile nasıl hazırlanabilirim ?

  Firenze Eğitim IMAT ve tüm özel üniversitelerin giriş sınavlarına  sizi hazırlar. Dersler  alanlarında uzman farklı branş eğitmenleri tarafından eğitim dili tercihinize göre İngilizce veya İtalyanca olarak verilir. Böylece öğrenciler terminolojiye hakim olurlar.  İtalya’da kullanılan hazırlık kitapları ve geçmiş sınav sorularından oluşan zengin çalışma kaynaklarımız ile öğrencilerimiz sınava bizimle en doğru şekilde hazırlanır. Tüm hazırlık programlarında çalışma kaynakları ve  2 adet Tıp sınavı benzeri  Deneme Testi dahildir. 

  İtalya'da Özel üniversiteler İngilizce tıp fakülteleri giriş sınavlarınını kendileri yapar. Her bir üniversitenin kendi sınavı vardır ve sınav tarihleri farklıdır.İtalya’da Özel Üniversitelerde de İngilizce Tıp fakülteleri sınav dönemi genellikle Şubat – Nisan ayları arasıdır ve sınav başvuruları daha erken kapanır.

  Deneme Testleri

  Online olarak her zaman bizden alabileceğiniz Deneme Testleri ile “bugün sınava girsem ne olur ?” sorusunu cevaplayabilirsiniz. Online deneme testi ücreti 150 tl’dir.

  Cattolica , Campus Bio Medico , Humanitas , UniCamillus ve San Raffaele  İngilizce tıp sınavı online  hazırlık kursları :

  İtalya özel tıp fakülteleri sınavlarına İngilizce eğitim dilinde özel birebir derslerimizle hazırlanabilirsiniz. Özel derslerde ders, gün ve yoğunlukları öğrenciye göre planlanır. İhtiyaç duyulan ders konuları seçilebilir veya tüm konular üzerinde eğitim alınabilir. Dersler online olarak da verilir. Her üniversite sınavına özel ders kaynakları üzerinden dersler farklı branş eğitmenleri tarafından verilir. Birebir özel ders paketlerimizi inceleyebilirsiniz :

    10 Saat Özel Ders PAKET

      1.700 TL+KDV (170 TL/Saat)

    20 Saat Özel Ders EKONOMİK PAKET

      3.200 TL+KDV (160 TL/Saat)

    30 Saat Özel Ders SÜPER EKO PAKET

      4.500 TL+KDV (150 TL/Saat)

  Hazırlık ders paketlerinin içinde 2 adet ücretsiz deneme testi vardır. Kurslardaki hazırlık kaynaklarımız sınava yöneliktir. Eğitim malzemeleri Firenze tarafından temin edilir.

  Sömestre ve Yaz dönemi Tıp hazırlık sınıflarımız ONLINE eğitim 

  Sınıf hazırlık programları Tıp  sınav konularının tümünü içerir. Eğitimler Zoom üzerinden canlı olarak online  verilir.  Öğrenciler derslerin kayıtlarını izleyebilir

  Üniversite Başvuru Hizmeti

  Bu hizmeti almak isteyen öğrenciler danışmanlarımızın desteğiyle sağlıklı bir şekilde üniversite ve sınav başvurularını gerçekleştirebilirler.

  İtalya’da tıp eğitimi 6 senedir ve özel üniversitelerin  İngilizce tıp fakülteleri uluslararası öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilir. İtalya’da tıp eğitiminin ülkemizdeki gibi 6 sene olması, eğitim masraflarının diğer AB ülkelerine göre daha uygun fiyatlı olması ve öğrencilerin aldığı mavi diploma sayesinde tüm Avrupa ülkelerinde çalışabilmesi ve burs imkanları tıp eğitiminde İtalya’nın en çok tercih edilmesinin nedenleridir