İtalya Psikoloji Fakültesine Hazırlık

İtalyada ingilizce Psikoloji bölümü olan Padova Üniversitesi  English TOLC-PSI sınavı , Cattolica Üniversitesi ise  başvuru dosyası ile öğrenci alır. Bu üniversitelere başvuru resmi kayıt ofisi Firenze Eğitim ile ücretsizdir. 

English TOLC-PSI Sınavı sadece Padova Üniversitesi için geçerlidir. 
 
Sınav yapısı aşağıdaki gibidir. Sınav dili İngilizce olacak. Sınav uzaktan online olarak kamera kontrolü ile evinizden yapılabilir.
 
Okuma anlama; 10 soru 20 dakika
Sayısal Mantık; 10 soru 20 dakika
Sözel Mantık; 10 soru 20 dakika
Biyoloji; 10 soru 15 dakika
Matematik; 10 soru 20 dakika
 
Öğrencilerin sınavda aldığı puana göre kontenjan dahilinde yerleşme gerçekleşecek. 
 
English TOLC-PSI sınavına bizimle hazırlanmak isterseniz bizimle temasa geçebilirsiniz.

 

İtalya'da italyanca Psikoloji okuyacak öğrenciler  Firenze Eğitim  online Özel Dersleri eşliğinde bu sınava hazırlanabilir. 

İtalya Psikoloji Bölümleri SınavHazırlık derslerinin ilk adımı olarak eksiklerin tespit edilmesi amacıyla ilgili sınavın deneme testleri yapılmaktadır. Bunun sonucuna göre yetersiz bulunan konularda öğrenci ve velilere ders programları hakkında tavsiye raporu hazırlanmaktadır. Online özel dersler hakkında eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İtalya'da Psikoloji bölümüne giriş sınavı birebir hazırlık programı (İngilizce ya da İtalyanca)

Firenze Eğitim'den ihtiyacınıza göre 10, 20  Saatlik özel ders paketleri alarak yıl içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde, dilediğiniz yoğunlukta konusunda uzman branş eğitmenleri eşliğinde kişisel bir program ile sınava hazırlanabilirsiniz. Eğitim dili  İngilizcedir. Kaynaklar eğitim ücretine dahildir.

 10 Saat Özel Ders PAKET

2.400 TL+KDV (240 TL/Saat)

 20 Saat Özel Ders EKONOMİK PAKET

  4.600 TL+KDV (230 TL/Saat)

Fiyatlar 1.6.2022'ye kadar geçerlidir

 

İtalya'da ingilizce  Psikoloji yüksek lisans programları Lumsa , Pavia , Padova ve Bergamo üniversitelerinde vardır. Bu üniversitelere resmi kayıt ofisi Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru yapabilirsiniz

 

İtalya'da italyanca Psikoloji bölümüne giriş sınavı deneme testi (İngilizce ya da İtalyanca ) 

İsteyen öğrenciler bünyemizde ya da online olarak deneme sınavını alabilirler. Deneme sınavları asıl testlerin benzeridir. Test sonrası her öğrenci için özel rapor hazırlanır.

Online deneme testi (istenen gün ve saatlerde) : 150 TL + kdv

Seviye tespit sınavı sonucuna göre öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun ders programı çıkartılır.Sınav konularında öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konulara göre ders programı kişiye özel hazırlanır. 

Eğitim almak  için 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayınız.