İtalyanca CILS Hazırlık

CILS resmi sınav merkez olan Firenze Eğitim ile cils sınavına hazırlanabilirsiniz.

Firenze Yurt dışı Eğitim 1995’den beri İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilere profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. İtalya’nın en iyi üniversitelerinin Türkiye yetkili kayıt ofisidir. Bu sebeple yetkili temsilcisi olduğu üniversitelere profesyonel danışmanlık ve kayıt hizmetlerini ücretsiz sunar.

İtalyan Üniversitelerin İtalyanca programları kayıtlarında CILS Sertifikası zorunludur. CILS sınavı her yıl Firenze Dil Merkezinde yapılmaktadır.

NEDEN İTALYANCA ÖĞRENMELİ?

İtalyan Eğitim sisteminde Hazırlık Sınıfı konsepti olmadığı için Türk öğrencilere önemli bir imkan sunar. Bir takım fakültelerde İngilizce programlar mevcut olmadığı için öğrencilerin iyi üniversitelerde eğitim almasını mümkün kılar. Mimarlık, Tıp ve Mühendislik gibi bölümler için yüksek talep gören İngilizce programlarına başvuru yapmak yerine kabul alma şansı yüksek olan İtalyanca programlarına başvuru yapmak mümkün olur.

NEDEN İTALYA’DA OKUMALI?

Her yıl daha çok öğrenci İtalya’da okumayı tercih ediyor. İtalya’da eğitim tercihinin ilk sebebi yüksek eğitim kalitesidir. Birçok İtalyan Devlet ve Özel Üniversitesi dünyanın en eski ve en prestijli üniversitelerin arasındadır. Eğitim kalitesi yüksek olmakla beraber Avrupa’da en düşük üniversite ücretleri İtalya’dadır. Mezun olduktan sonra öğrenciler dünyanın 8. büyük ekonomisine ve 7. gelişmiş sanayisine sahip İtalya’da iş tecrübelerine giriş yapabilecek.  

İTALYANCA eğitiminizi   Birebir özel dersler ile veya sınıf + özel dersler şeklinde alabilirsiniz.

İtalyan üniversitelerinin istediği B2 seviyesine ulaşmak için sınıf ve özel derslerimizden oluşan bir plan oluşturmak için  bizi arayın  0216 3022455

Eğitmen kadromuz

Öğretim anadile sahip, hoca formasyonlu, üniversitelerin ilgili fakültelerinden mezun, aynı zamanda uluslararası dil sertifikası CILS gözetmenlik ve sınama yetkisi sahibi, eğitmenler tarafından gerçekleştirilir.

Eğitim kaynakları

Ders kaynaklarımız İtalya’da yayınlanan hazırlık ve soru kitaplarından derlemedir. İtalya’daki liselerin müfredat kitapları ve anadil hocalarımız tarafından hazırlanan ilgili materyallerden oluşur.