Domus Academy

 

Domus Academy İtalya'da master eğitimi veren dünyaca tanınan özel bir tasarım okuludur. Milano'da NABA Üniversitesi ile aynı kampüstedir. Tasarım ve Tasarım yönetimi alanlarında  master eğitimi sunar. Eğitim programları İtalyan tasarım sektörü ile birlikte hazırlanır ve sektörün tanınmış isimleri eğitmen olarak derslere girerler. Böylece Domus Academy öğrencileri İtalyan tasarım sektörünü tanıma ve kendilerini tanıtma şansını yakalarlar. Başarıyla mezun olan ve uygun kriterlere sahip olan öğrenciler Domus Academy diploması ile birlikte NABA Üniversitesi Diploması alırlar.

Domus Academy master programı içersinde öğrencilere sektör deneyimi kazandıran bir staj dönemi de bulunur. Böylece eğitim programı dahilinde öğrenciler sektör deneyimi kazanırlar. Tüm eğitim programı sektörel workshoplardan ve seminerlerle doludur. Öğrenciler okul yaşamları sürerken ünlü tasarımcılarla tanışma ve tanınmış şirketlerle proje yapma şansı yakalarlar. 

Pre- Master programı ise master programlarına başvurmak isteyen ama dil veya tasarım konularında destek duyan öğrenciler için tasarlanan 16 haftalık programlardır. Katılımcılar pre-master süresince portfolyolarını master programına kabule uygun hale getirecek projeler yaparlar. 

Domus Academy Türkiye yetkili temsilcisi Firenze Yurtdışı Eğitim'e başvurarak başvuru dosyanızı en doğru şekilde hazırlayabilirsiniz. Kabul edilmiş portfolyo örneklerini beraber inceleyerek sizi yansıtan özgün portfolyolarınız ile profesyonel ve ücretsiz danışmanlık alırsınız. Domus Academy başvuruları Domus Academy Türkiye yetkili temsilcisi Firenze Yurtdışı Eğitim aracılığı ile yapılır. Firenze Yurtdışı Eğitim öğrencilere başvuru, kabul, kayıt, vize ve konaklama aşamalarında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunar.

 

Domus Academy eğitim dili nedir?

Domus Academy Master programları İngilizce ya da İtalyanca olarak mevcuttur.

Domus Academy'nin işe yerleşme oranı nedir?

IPSOS Observer istatistiklerine göre Domus Academy Master programlarından mezunlarının işe yerleşme oranı %92'dir.

Domus Academy'nin en başarılı mezunları kimlerdir?

Cristophe Pillet, Francisco Gomez Paz, Michela Baier (BMW Group), Francesco Fistarol (Gucci), Isabella Lunardelli (Karl Lagerfield), Eray Alan (Fjord), Domus Academy'nin en başarılı mezunların arasındadır. 

Domus Academy ne zaman kuruldu?

Domus Academy 1982 yılında kurulmuştur.

Başvuru

Domus Academy başvuruları ücretsiz danışmanlık ile Domus academy resmi temsilcisi Firenze Yurtdışı Eğitim'e yapılır. 216 3022455 'ten randevu alarak görüşmeye gelebilir veya firenze@firenze.com.tr'ye mail atarak online danışmanlık alabilirsiniz. .

Üniversite

 

Master

Domus Academy Milano kampüsünde master programları 1 yıl sürer.Eğitim dili İngilizcedir. Programlar Ocak veya Eylül'de başlar. 

Pre - Master Programı

Domus Academy master programı öncesi ingilizce veya tasarım desteğine ihtiyaç duyanlar için Pre- Master programı önerilir. Mart ve Eylül aylarında başlayan program 16 hafta sürer. Eğitim dili ingilizcedir. Pre- Master programının ücreti 7500 eu'dur. 

MASTER Programları 

Şehir Bölüm Dil Başlangıç Tarihi Süre Fiyat
Milano Product Design İngilizce Şubat / Eylül /  Ekim  1 Yıl   28600 Eu                            
Milano Interior & Living Design İngilizce Şubat / Eylül /  Ekim 1 Yıl  28600 Eu                           
Milano Urban vision and Architectural Design İngilizce Şubat / Eylül /  Ekim 1 Yıl   28600 Eu
Milano Interaction Design İngilizce Şubat / Eylül /  Ekim 1 Yıl   28600 Eu
Milano Business Design İngilizce Şubat / Eylül /  Ekim 1 Yıl   28600 Eu                           
Milano Service Design İngilizce Şubat / Eylül /  Ekim 1 Yıl 28600 Eu
Milano Fashion Design İngilizce Şubat / Eylül /  Ekim 1 Yıl   28600 Eu                          
Milano Fashion Management İngilizce Şubat / Eylül /  Ekim 1 Yıl   28600 Eu                        
Milano Fashion Styling and Visual Merchandising İngilizce Şubat / Eylül /  Ekim 1 Yıl   28600 Eu                              
Milano Visual Brand Design İngilizce Şubat / Eylül /  Ekim 1 Yıl   28600 Eu
Milano Luxury Brand Management İngilizce Şubat / Eylül /  Ekim 1 Yıl   28600 Eu                          

Sertifika

Domus Academy İç Mim

 

Şehir Bölüm Dil Başlangıç Tarihi Süre Fiyat
Milano Interior Design  İngilizce Ekim  8 ay 17000 Eu

 

Başvuru ve Ayrıntılı bilgi için Firenze Yurtdışı Eğitim'e başvuru yapabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti ücretsizdir. 

Konaklama

Domus Academy öğrencileri okulun konaklama hizmetinden faydalanabilirler. Konaklama Servisi öğrencilere okul çevresindeki evlerde tek kişilik veya çift kişilik odaların listesini verir. Özel evde kalmak isteyen öğrenciler ise bu isteklerini belirterek uygun listelerden konaklama bulabilirler.