TOLC Sınavına Hazırlık

TOLC sınavına Firenze Eğitim ile online derslerle hazırlanabilirsiniz. 

TOLC sınavı nedir?

TOLC sınavı CISIA kurumundan düzenlenen bir sınavdır. Başvurmak istediğiniz fakülteye göre farklı bir TOLC sınavına girmeniz gerekir. Başvurmak istediğiniz üniversitenin web sayfasında gereken TOLC sınavıyla ilgili bilgi bulabilirsiniz. Şimdiki mevcut TOLC sınavları aşağıdaki gibidir. TOLC sınavların yapısı ve süresi birbirinden farklıdır. TOLC sınav kaydı aşamasında öğrenciler tercih ettiği TOLC sınavı seçer.

TOLC-E

TOLC-E Sınavı Ekonomi, İşletme, İktisat ve Uluslararası İlişlkiler bölümleri için geçerlidir. TOLC-E sınav dili İtalyancadır , süresi  90 dakikadır ve  36 sorudan oluşur. Sınav ; 13 Mantıksal Akıl Yürütme, 10 Metin Analizi, 13 Matematik sorusundan oluşur.

TOLC-I

TOLC-I Sınavı Mühendislik ve Biyoteknoloji bölümleri için geçerlidir. TOLC-I sınav dili İtalyancadır , süresi  110 dakikadır ve  50 sorudan oluşur. Sınav ; 20 Matematik, 10 Mantıksal Akıl Yürütme, 10 Fizik ve Kimya, 10 Metin Analizi sorusundan oluşur.

TOLC-SU

TOLC-SU Sınavı Sosyal Bilimleri, Dil ve Edebiyat, İletişim ve Hukuk bölümleri için geçerlidir. TOLC-SU sınav dili İtalyancadır , süresi  100 dakikadır ve  50 sorudan oluşur. Sınav ; 30 İtalyanca Dil Bilgisi ve Metin Analizi, 10 Genel Kültür,  10 Mantıksal Akıl Yürütme  sorusundan oluşur.

TOLC-F

TOLC-F Sınavı Eczacılık bölümü için geçerlidir. TOLC-F sınav dili İtalyancadır , süresi  72 dakikadır ve  50 sorudan oluşur. Sınav ; 15 Biyoloji, 15 Kimya, 7 Matematik, 7 Fizik, 6 Mantıksal Akıl Yürütme  sorusundan oluşur.

TOLC-S

TOLC-S Sınavı Kimya ve Matemtik bölümleri için geçerlidir. TOLC-S sınav dili İtalyancadır , süresi  110 dakikadır ve  50 sorudan oluşur. Sınav ; 20 Matematik, 10 Mantıksal Akıl Yürütme, 10 Metin Analizi, 10 Fizik ve Kimya  sorusundan oluşur.

TOLC-B

TOLC-S Sınavı Biyoloji ve Biyoteknoloji  bölümleri için geçerlidir. TOLC-B sınav dili İtalyancadır , süresi  110 dakikadır ve  50 sorudan oluşur. Sınav ; 20 Matematik, 10 Biyoloji, 10 Fizik, 10 Kimya  sorusundan oluşur.

ENGLISH TOLC-I

ENGLISH TOLC-I sınavı İngilizce eğitim dilinde sunulan Mühendislik bölümleri için geçerlidir. ENGLISH TOLC-I sınav dili İngilizcedir , süresi  110 dakikadır ve  50 sorudan oluşur. Sınav ; 20 Matematik, 10 Mantıksal Akıl Yürütme, 10 Fizik ve Kimya  sorusundan oluşur.

ENGLISH TOLC-E

ENGLISH TOLC-I sınavı İngilizce eğitim dilinde sunulan İşletme, Uluslararası İlişkiler, Yönetim, Ekonomi bölümleri için geçerlidir. ENGLISH TOLC-E sınav dili İngilizcedir , süresi  90 dakikadır ve  36 sorudan oluşur. Sınav ; 13 Mantıksal Akıl Yürütme, 10 Metin Analizi, 13 Matematik sorusundan oluşur.

TOLC sınavı ile hangi üniversiteler için başvuru yapabilirim?

TOLC sınavları bir çok üniversite için geçerlidir. Her fakülte için farklı bir TOLC sınavı gerekebilir. Başvurmak istediğiniz bölümün web sayfasında gereken TOLC sınavıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız firenze@firenze.com.tr’den bize ulaşınız.

TOLC sınavı Bologna, Padova, Sapienza, Pisa, Genova, Pavia Üniversitelerinde kabul edilir. Fakat her bölüm için geçerli olmayıp başvuru yapmak istediğiniz bölüm web sayfasında gereken TOLC sınavını kontrol etmeniz gerekir.

TOLC sınavında kaç puan almam gerekir?

TOLC sınavında alınması gereken minimum puan üniversiteler tarafından belirlenir. TOLC sınavının kendisi bir baraj puanı yok. Başvuru yapmak istediğiniz üniversite bir baraj puanı belirleyebilir. Üniversiteler web sayfasında minimum gereken puanla ilgili bilgi alabilirsinz.

TOLC sınavına ne zaman girebilirim?

Şubat ve Kasım ayların arasında TOLC sınavına girilebilir. Hafta içi her gün sınava girmek mümkün. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler 11. Sınıf ya da 12. Sınıf süresinde TOLC sınavlarına girebilir. Yalnız tüm başvurular 12. Sınıf süresinde yapılmaktadır; 11. Sınıfta TOLC sınavlarına giren öğrenciler de 12. Sınıf süresinde başvuru yapmalı.

TOLC sınavına nerede girebilirim?

Şubat ve Kasım ayların arasında İtalya’da çeşitli sınav merkezlerinde TOLC sınavılarına girilebilir. Pandemi sebebiyle TOLC sınavına uzaktan girmek mümkün. İtalyan Üniversitelerin resmi kayıt ofisi olarak yılda bir kaç kere Firenze Eğitim tarafından TOLC sınav oturumları İstanbul’da da düzenlenir. Türkiye’de TOLC sınavına girmek isteyen öğrenciler firenze@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirler.

TOLC sınavına nasıl kayıt olabilirim?

CISIA resmi web sayfasında TOLC sınavlarına kayıt olabilirsiniz. firenze@firenze.com.tr’den bize ulaşarak  TOLC sınav kaydında bizden destek alabilirsiniz.

TOLC sınavı sonuçları ne zaman açıklanıyor?

TOLC sınavına giren öğrenciler sınav biter bitmez bilgisayarın ekranında sınav sonuçları öğrenebilirler. İsteyen öğrenciler CISIA resmi web sayfasında kişisel alanına giriş yaparak da sınav sonuçları görebilerler.

TOLC sınavına kaç defa girebilirim?

İsteyen öğrenciler ayda bir TOLC sınavlarına girme hakkı var.

TOLC sınav ücreti nedir?

TOLC sınav ücreti 30 Euro’dur.

TOLC sınav örnekleri nereden temin edebilirim?

CISIA resmi web sayfaında bazı TOLC sınav örnekleri temin edebilirsiniz. İsteyen öğrenciler Firenze Eğitim desteğiyle TOLC deneme sınavına girebilirler. Deneme sınavı ücretimiz 150 TL+kdv; bünyemizde ya da online olarak mevcuttur.

TOLC Sınavları birebir hazırlık programı (İngilizce veya İtalyanca)

Firenze Eğitim'den ihtiyacınıza göre 10, 20, 30  Saatlik özel ders paketleri alarak yıl içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde, dilediğiniz yoğunlukta konusunda uzman branş eğitmenleri eşliğinde kişisel bir program ile sınava hazırlanabilirsiniz. Eğitim dili İngilizce veya İtalyanca olabilir. 

 10 Saat Özel Ders PAKET

1.700 TL+KDV (170 TL/Saat)

 20 Saat Özel Ders EKONOMİK PAKET

  3.200 TL+KDV (160 TL/Saat)

30 Saat Özel Ders SÜPER EKO PAKET

 4.500 TL+KDV (150 TL/Saat)

Online birebir özel ders paketleri hakkında danışmanlık için lütfen Firenze eğitim ile iletişime geçiniz. 

TOLC sınavları  grup hazırlık programı (İngilizce veya İtalyanca)

Sömestr ve yaz tatillerinde  grup hazırlık programları İngilizce ya da İtalyanca eğitim dilinde sunulur ve müfredat tüm sınav konularını kapsar.

Eğitim Şekli

Süre

Toplam Ders

Başlangıç Tarihi

Ücret

Online

2 hafta

60

Ocak 

3500 TL+kdv

4 hafta

80

  5 Temmuz 

4500 TL+kdv

3 hafta

90

   8 Ağustos 

5000 TL+kdv

Programın içine dahil olanlar:

- Yabancı branş eğitmenleriyle eğitim (İngilizce veya İtalyanca)

- Sınav konuları (Syllabus)

- Firenze Eğitim hazırlık kitabı

- 2 adet deneme sınavı

- İlgili fakültelerin sunumu

İtalyan Üniversiteleri giriş sınav hazırlığında Frenze Eğitim başarı oranı nedir?

Firenze Eğitim ile sınav hazırlığı yapan öğrencilerin istedikleri fakulteye yerleşim oranları çok yüksektir.Non EU öğrencilerine ayrılan kontenjanın büyük kısmını öğrencilerimiz almaktadır. Hazırlığa başlamadan önce deneme sınavlarımız ile öğrencilerimizin seviyesi tespit edilir.  Hazırlık süresince ve sonunda öğrencilerimiz tekrar deneme sınavlarına tabii tutularak seviyesindeki değişi değerlendirilir. Bizden hazırlık alan öğrencilerimiz istatistiklerimize göre sunduğumuz ders programı sonunda test puanları 20 katına varan artış gösterebilmektedir. Firenze Yurt Dışı Eğitim web sayfasında gurur tablomuz kısmında başarı ile yerleşen öğrencilerimizi inceleyebilirsiniz.