IMAT Sınav Hazırlık Kursu

IMAT İtalyan Devlet Üniversiteleri İngilizceTıp Fakülteleri giriş sınavıdır. IMAT sınavına Firenze Eğitim ile  online birebir özel dersler veya Yaz ve Sömestr dönemi online kurslar ile hazırlanabilir ve başvurabilirsiniz.

2022 IMAT sınav tarihi ne zaman?

2022 IMAT sınavı 13 Eylül 2022 tarihinde düzenlenecek.

İtalya'da İngilizce tıp okumak için IMAT sınavına girmek gerekmektedir. IMAT online deneme testlerimiz ile bugün sınav girsem ne olur? sorusunu cevaplar ve eksiklerinizi belirlersiniz Bunun sonucuna göre yetersiz olduğunuz konularda size özel ders planlaması yapabilirsiniz.Devlet ve Özel Üniversitelerin ingilizce ve italyanca tıp fakültelerine yönelik hazırlık programlarımız vardır. 

Firenze Eğitimde İtalyan devlet üniversitelerinin yanı sıra Özel İtalyan Üniversiteleri Tıp Fakülteleri Sınavlarına da Hazırlık Kursu verilir. Firenze Eğitim bir çok özel tıp fakültesinin resmi temsilcisidir.

İtalya'da ingilizce Tıp Eğitimi sunan Cattolica del Sacro CuoreHumanitas,  UniCamillus ve Campus BioMedico Üniversitelerine resmi kayıt ofisi olan Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.

IMAT - Sömestre ve Yaz dönemi hazırlık sınıfları

Sömestr ve yaz tatillerinde açılan online sınıflarımızın müfredatı tüm sınav konularını kapsar
 

Eğitim Şekli

Süre

Toplam Ders

Başlangıç Tarihi

Ücret

Online

2 hafta

60

 Ocak 

5000 tl +kdv

4 hafta

80

04 Temmuz

7000 tl +kdv

3 hafta

90

08 Ağustos 

7500 tl+kdv

Fiyatlar 30.10.2022'ye kadar geçerlidir

Dersler online ve canlı yapılır ve kayıtlar tekrar izlenebilir.

Programın içine dahil olanlar:

- Branş eğitmenleriyle İngilizce veya İtalyanca eğitim

- Sınav konuları (Syllabus)

- Firenze Eğitim hazırlık kitabı ve ek dijital kaynaklar

- 2 adet IMAT deneme testi

- İlgili fakültelerin sunumu

İtalya'da İngilizce tıp okumak isteyen öğrenciler IMAT sınavı hazırlık kursuna kayıt yaptırmak için 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayabilirler.  Sınırlı sayıda öğrenci kabul edilir.

 

IMAT sınavına Birebir Özel Dersler ile Online Hazırlık 

Firenze Eğitim'den ihtiyacınıza göre 10 veya 20 saatlik özel birebir ders paketleri alarak yıl içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde, dilediğiniz yoğunlukta konusunda uzman branş eğitmenleri eşliğinde kişisel bir program ile IMAT sınavına hazırlanabilirsiniz. Eğitim dili İngilizcedir

 10 Saat Özel Ders PAKET

2400 TL+kdv (240 TL/Saat)

 20 Saat Özel Ders EKONOMİK PAKET

  4600 TL+kdv (230 TL/Saat)

 ücretler 30.10.2022 tarihine kadar geçerlidir ve sınırlı sayıda öğrenci kontenjanı vardır

 

IMAT -  Deneme Testleri / online   150 TL + kdv

İtalya'da İngilizce tıp okumak İsteyen öğrenciler bünyemizde ya da online olarak deneme sınavını alabilirler. Deneme sınavları asıl testlerin benzeridir. 

Deneme testi sonucuna göre öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konular belirlenir ve  ders programı kişiye özel hazırlanır. 

IMAT sınavı nedir ? İtalyan devlet üniversiteleri İngilizce Tıp Fakultelerine giriş sınavı olan IMAT 60 sorudan oluşur. IMAT 100 dakikalık bir sınavdır.

IMAT sınavına nerde girilir ? istanbul ve Ankara dahil bir çok ülke ve şehirde  girilebilir

IMAT sınav  konuları nedir ? Yılda  bir kez  belirlenen tarihte yapılan IMAT sınavı dili İngilizcedir , süresi  100 dakikadır ve  60 sorudan oluşur. Sınav ; 10 Mantıksal Akıl Yürütme, 12 Genel Kültür, 18 Biyoloji, 12 Kimya, 4 Fizik ve 4 Matematik sorusundan oluşur

IMAT sınavına kaç kez girilebilir ? Yılda  bir kez  yapılır. 2021 yılında sınav 9 Eylül tarihinde yapıldı

Firenze Eğitim ile IMAT  başvurusu nasıl yapılır ?

 

IMAT  Başvuru Hizmeti  8500 TL + kdv  ( ücretler 30.10.2022 tarihine kadar geçerlidir ve sınırlı sayıda öğrenci kabul edilir ) 

Doğru üniversite tercihi için tüm fakültelerin kontenjanları ve son yılın öğrenci kabul  puanları bilgisi paylaşılır.

Başvuru dönemi öncesi hazırlanması gereken belgeler ve işlemler hakkında bilgi aktarılır. IMAT başvurusu başladığında  uzman danışman desteğiyle hatasız bir başvuru gerçekleştirilir.

Universitaly başvurusu açılır , Sınav hakkında bilgi aktarılır. Kabul alan öğrenciler için kayıt desteği verilir. 

Declaration of Value - Denklik işlemleri, vize prosedürü ve italya'da oturma izni hakkında bilgi paylaşılır.

Konaklama için yurt seçenekleri listesi verilir 

İtalya’da okuyacak öğrencilerin okul başvurusu harici mutlaka yapması gereken resmi işlemler hakkında bilgilendirme yapılır.

Hizmetimizden Online olarak da faydalanabilirsiniz. Ücretimiz 1 üniversite  içindir

 

2021 ve 2020 yılında Firenze Eğitim ile Tıp sınavına hazırlanan öğrencilerin yerleştiği Tıp fakülteleri:

Milano Üniversitesi, Bologna Üniversitesi, Sapienza Üniversitesi, Pavia Üniversitesi, Padova Üniversitesi, Torino Üniversitesi, Milano-Bicocca Üniversitesi, Roma Tor Vergata Üniversitesi,

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi, Humanitas Üniversitesi, San Raffaele Üniversitesi, Federico II Napoli Üniversitesi, Messina Üniversitesi, Vanvitelli Üniversitesi, Campus Bio-Medico Üniversitesi.

Bizimle hazırlanan öğrencilerimiz Öykü ve Cihad, Sapienza Üniversitesi ve Milano-Bicocca Üniversitesi Tıp Fakülteleri sınavında birincilikle kayıt hakkı kazandı. .

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi, San Raffaele Üniversitesi, Campus Bio Medico  sınavlarına Firenze ile hazırlanan tüm öğrenciler kayıt hakkı kazandı.