Padova Üniversitesi yeni İngilizce lisans bölüm açılıyor - Human and Environmental Health

Padova Üniversitesinde 2022 yılında yeni İngilizce bölüm açılıyor. 2022-23 akademik yılından itibaren diğer İngilizce eğitim dilinden sunulan lisans programları ile beraber Human and Environmental Health bölümü de olacak.

Human and Environmental Health bölümünün ders içeriği aşağıdaki gibidir.

1. sınıfta ve 2 . sınıfta öğrenciler Padova Üniversitesinde Temel Teknik Bilgileri, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Biyoinformatik, Biyokimya, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Psikoloji alanlarında ders alacaklar. 3. sınıfta aşağıdaki 2 opsiyonlardan biri seçebilirler.

Human Health (Padova Üniversitesinde): focus on the fileds of molecular and cellular biology, epidemiology, pathology, bioethics and public health , immunology and pharmacology;
Environmental Health (Bologna Üniversitesi): focus on environment physiology, on human-environment interactions and their spillovers on human health and nutrition, with specific knowledges on microbiology and genome editing.

2022 yılında Padova Üniversitesi Human and Environmental Health bölümü öğrencileri TOLC-I sınavı ile alıyor; sınav yapısı aşağıdaki gibidir.

ENGLISH TOLC-I

ENGLISH TOLC-I sınavı İngilizce eğitim dilinde sunulan Mühendiskik, Yazılım, Genetik gibi bölümler için geçerlidir. ENGLISH TOLC-I sınav dili İngilizcedir , süresi  110 dakikadır ve  50 sorudan oluşur. Sınav ; 20 Matematik,10 Mantıksal Akıl Yürütme, 10 Fizik ve Kimya, 10 Metin Analizi  sorusundan oluşur.

Her bir doğru cevabı için 1 puan veriliyor
Her bir yanlış cevabı için -0,25 puan hesaplanıyor

Diğer %100 İngilizce programlar Psychology, Animal Science, Information Engineering. Her bölüm için farklı giriş koşulları var.

 

Ayda bir sınava girilebilir; sınav ve başvuru tarihleri kaçırmamak için firenze@firenze.com.tr'den bize ulaşabilirsiniz. 

Padova Üniversitesi resmi kayıt ofisi olarak başvuru sırasında bizden ücretsiz destek alabilirsiniz.